“Челси” постигна драматичен успех с 2:1 над Арсенал в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. "Сините" изоставаха в резултата до 83-тата минута на мача, но постигнаха изключителен обрат, който задълбочи кризата в “Арсенал”.

Това беше дебют на “Емирейтс” за новия мениджър на домакините Микел Артета, но днес и късметът не беше с тима му. Така „артилеристите" нямат победа вече 5 мача.

Домакините стояха добре на терена през почти целия мач, но в края му отново показаха старите слабости в атака, които им костваха толкова много точки от началото на сезона. Ключова роля за обрата от 1:0 до 1:2 изиграха реферът и вратарят на “топчиите” Бернд Лено. В 76-ата арбитърът Крейг Поулсън спести втори жълт картон на Жоржиньо за задържане в центъра на терена, а седем по-късно той изравни резултата след грешка на германския страж. Пиер-Емерик Обамеянг изведе „Арсенал” напред след 13 минути игра. В първите около 30 минути на мача “Арсенал” тотално надиграваше съперника, което накара Лампард да прави ранна смяна и да пуска Жоржиньо, а това изравни силите на терена. Именно присъствието на Жоржиньо се оказа ключово в мача.

В средата на втората част играчите на “Арсенал” започнаха да изглеждат уморени, а “Челси” усилваше натиска си. Тогава Жоржиньо, който имаше жълт картон, спря контраатака със задържането на съперник. Въпреки огромните протести на играчите в "червено-бяло" съдията не пожела да изгони италианския национал, а може би трябваше да го направи. Така се стигна до 83-тата минута, когато Мейсън Маунт центрира, а вратарят Бернд Лено направи непростима грешка. Немецът увисна, а топката отиде право в Жоржиньо, който я отклони в празната врата. 4 минути по-късно “Челси” организира брилянтна контраатака, която Тами Ейбрахам завърши с гол, за да донесе успеха на своя тим.

Така "сините" остават на четвъртата позиция в класирането, докато "Арсенал" остава на незавидното 12-о място, на 6 точки над зоната на изпадащите.

По темата: Челси Арсенал