"Челси" сложи край на мечтите на "Ман Сити" за четири трофея

С гол на Хаким Зиеш в 55-ата минута "Челси" победи "Манчестър Сити" с 1:0 на "Уембли" в първия полуфинал за ФА Къп и се класира за финала на най-стария турнир в света.

Двата тима направиха интересен мач на националния стадион в анлийската столица, а Томас Тухел постигна първа победа срещу Пеп Гуардиола в шестия сблъсък между двамата,

"Челси" ще играе на финал във ФА Къп за четвърти път през последните пет сезона. "Сините" спечелиха трофея за последно през 2018 г., а миналата година загубиха от "Арсенал". За "Ман Сити "отпадането е разочароващо, но те ще се върнат на "Уембли" след седмица, когато ще се изправи срещу "Тотнъм" във финала за Купата на Лигата. Освен отпадането, за Гуардиола има и друг проблем - капитанът Кевин де Бройне напусна с контузия през второто полувреме.

Преди началото на двубоя с двуминутно мълчание бе почетена паметта на принц Филип, чието погребение бе днес.