„Челси“ се върна към победите и оглави класирането в Англия

„Челси“ постигна трудна победа с 3:1 при домакинството на „Саутхемптън“ от осмия кръг на Висшата лига.

По този начин воденият от Томас Тухел отбор излезе на първо място в класирането. Головете за лондончани реализираха Трево Чалоба, Тимо Вернер и Бен Чилуел, а за „светците“ точен бе Джеймс Уард-Праус, който бе изгонен и с червен картон четвърт час преди края на двубоя.

По-рано днес „Манчестър Юнайтед“ направи втора поредна грешка и завърши наравно 1:1 срещу „Евертън“ на „Олд Трафорд“. Миналия уикенд "червените дяволи" загубиха от „Астън Вила“ отново като домакин с 0:1. Това пък бе трето поредно равенство за “карамелите” като гост на 20-кратните шампиони на Англия. Попаденията бяха дело на Антони Марсиал в края на първата част и Андрос Таунзънд в средата на втората част.

Голямата новина бе и оставянето на Кристиано Роналдо, Пол Погба и Джейдън Санчо на скамейката на домакините.

„Лийдс“ се наложи с минималното 1:0 срещу „Уотфорд“. Диего Йоренте вкара победния гол в мача в 18-ата минута.

„Уулвърхемптън“ надигра с 2:1 „Нюкасъл“, а „Бърнли“ и „Норич“ завършиха 0:0.