"Челси" се пречупи срещу "Уест Хем"

Тимът на "Уест Хем" стигна до изключително ценни три точки в борбата за оцеляване след успех с 3:2 в лондонското дерби с "Челси" от 32-ия кръг на Висшата лига.

Вилиан изведе "Челси" напред с гол от дузпа малко преди почивката, след като няколко минути по-рано попадение на "Уест Хем" бе отменено след намесата на системата ВАР.

Тимът на Дейвид Мойс успя да изравни преди края на първата част с попадение на Сучек. Антонио се разписа в 51-ата минута, а Вилиан изравни в 72-ата.

Минута преди края влезлият като резерва Ярмоленко донесе победата на "чуковете" след отлична контраатака.

Успехът, който дойде след 3 поредни загуби, отдалечи "Уест Хем" от зоната на изпадащите. Отборът заема 16-ото място, с преднина от 3 точки пред 18-ия "Астън Вила".

Челси пък пропусна да се изкачи на трето място и си усложни битката за място в Шампионската лига, тъй като "Манчестър Юнайтед" и "Уулвърхемптън" изостават само на две точки.