„Челси“ победи „Кристъл Палас“ и влезе в челната четворка

"Ливърпул“ с първа победа на "Анфийлд" през 2021 г.

„Челси“ спечели безкомпромисно лондонското дерби срещу „Кристъл Палас“ с 4:1 и се изкачи до четвъртата позиция в класирането. „Сините“ са с 54 точки, на две пред „Ливърпул“ и „Уест Хем“. „Чуковете“ обаче са с мач по-малко.

За успеха срещу „Палас“ на два пъти Кристиан Пулишич се разписа, а по едно попадение добавиха Курт Зума и Кай Хаверц.

Единственото попадение за „орлите“ бе дело на Кристиан Бентеке.

„Ливърпул“ пък надделя над „Астън Вила“ с 2:1. Така мърсисайдският тим прекъсна черна серия от шест поредни загуби на "Анфийлд" и същевременно записа първа победа у дома за 2021 г.

Оли Уоткинс разпечата вратата на Алисон в 43-ата минута и „Астън Вила“ поведе в резултата, въпреки че „Ливърпул“ имаше преимущество през първите 45 минути.

Мохамед Салах възстанови равенството в 57-ата минута, когато Анди Робъртсън стреля, Емилиано Мартинес отрази удара му, но египтянинът бе на точното място и с глава прониза мрежата на гостите.

Победният гол за „Ливърпул“ отбеляза Трент Алекзандър-Арнолд с прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

В другия мач, игран днес, „Лийдс“ поднесе много голяма сензация, побеждавайки „Манчестър Сити“ с 2:1 като гост на „Етихад“. Футболистите на Марсело Биелса играха през цялото второ полувреме с човек по-малко и успяха да стигнат до победния гол в добавеното време на срещата. И двете попадения за „Лийдс“ бяха дело на Стюарт Далас, а за „гражданите“ се разписа Феран Торес.