"Челси" отложи празненствата на "Ман Сити" за титлата

"Манчестър Сити" загуби от "Челси" и не успя да узакони титлата си във Висшата лита още този кръг.

“Гражданите” допуснаха домакинска загуба с 1:2 на “сините”, срещу които ще се изправят и в края на месец май във финала на Шампионската лига.

Рахийм Стърлинг, който изведе “гражданите” с капитанската лента, откри резултата в 44-ата минута. Това се случи благодарение лошо повеждане от страна на Серхио Агуеро, след което топката се озова в Стърлинг, който я прати във вратата за 1:0.

Агуеро получи нов шанс да вкара - от дузпа в продължението на първата част. Наказателният удар бе отсъден за контакт на Габриел Жезус с Били Гилмор. Кун опита да преодолее Бенжамен Менди с много слабо изпълнение в стил “Паненка”, което въобще не затрудни вратаря и той спаси.

Ако бе вкарал, аржентинецът щеше да изравни Уейн Рууни като играчът с най-много голове за един отбор от Висшата лига.

Хаким Зиеш изравни за "Челси" в 63-ата минута.  Попадението даде видим импулс на лондончани, които отбелязаха отново, този път чрез Тимо Вернер в 79-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Десет минути по-късно Стърлинг падна в наказателното поле след съприкосновение със Зума, а след консултация с ВАР дузпа не бе отсъдена - решение, което вбеси Пеп Гуардиола.

В 93-ата минута гостите сътвориха пълен обрат. Хъдсън-Одой намери Вернер, който подаде към Маркос Алонсо, а испанецът прехвърли вратаря за победния гол.