"Челси" и "Севиля" се класираха за осминафиналите на Шампионската лига

Драматични победи с голове в последната минута сложиха край на битката за челните две места в група "Е" на Шампионска лига.

"Челси" победи Рен с 2:1 във Франция, с което два кръга преди края си осигури място сред най-добрите 16 в Европа през сезона. Място там намери и отбора на "Севиля", който по същото време победи с 2:1 "Краснодар" в Русия.

Така напълно очаквано, но сякаш по-лесно от очакваното, "Челси" и "Севиля" ще заемат челните места в групата, като в оставащите два кръга предстои единствено да решат кой ще е първи.

Двата тима са с равни точки, а след седмица англичаните гостуват на "Рамон Санчес Писхуан". Това са и първите два тима, които официално си осигуриха място на осминафиналите.

За "Челси" герой бе появилият се от пейката Оливие Жиру, който с глава донесе успеха в 91-ата минута.

Началото на мача в Рен принадлежеше на гостите от Англия, като още при първата атака Тимо Вернер получи пас на 5-6 пред вратата, но шокиращо прати топката високо над нейните очертания. Все пак лоноднчани продължиха усилено да търсят гола, който падна в 22-ата минута. Мейсън Маунт хвърли страхотен дълъг пас към Калъм Хъдсън-Одой, който имаше празно пространство от около 40 метра пред себе си. Фланговият играч напредна отлично и без проблем пусна покрай вратаря, давайки аванс на Челси.

Прекалено лежерната игра на "Челси" през второто полувреме позволяваше на "Рен" непрестанно да играе пред английското наказателно поле, като също така лесно да достига до корнер след корнер. При един от тях сякаш логичното се случи, след като Шеру Гираси се извиси и с глава прати топката във вратата за 1:1.

И когато излгеждаше, че това ще крайният резултат, отбраната на "Рен" сбърка при изнасянето на топката, това доведе до бърза контратака на "Челси", който от втория си опит с глава, Оливие Жиру завърши с гол.

В Краснодар, Мунир Ел Хадади донесе победата на "Севиля" в последните минути.

Андалусихийците също успяха да открият много рано в мача, когато точен бе Иван Ракитич. Вандерсон пък изравни за руснаците през втората част.