„Челси“ гази с 6:0, „Юнайтед“ тръгна плахо
2

В първи предсезонни контроли

Нагелсман с фалстарт начело на „Байерн“

Доста от европейските грандове изиграха първи предсезонни контроли през уикенда, като показаха противоречиво лице.

„Манчестър Юнайтед“ стартира с трудна победа в проверките. Играчите на Оле Гунар Солскяер спечелиха с 2:1 срещу „Дарби Каунти“, като бяха без всичките си национали, играли на Евро 2020. Попаденията бяха дело на Таит Чонг и на Факундо Пелистри.

Далеч по-убедителен беше европейският клубен шампион „Челси“. Лондончани разгромиха с 6:1 „Питърбро“. Ейбрахам и Пулишич вкараха за “сините“ през първото полувреме. След това дойде време за хеттрика на Хаким Зиеш, а крайният резултат в двубоя бе оформен от Армандо Броха. В останалите си контроли „Челси" ще играе срещу "Борнемут", "Арсенал" и "Тотнъм". Освен това тимът ще се бори за Суперкупата на Европа срещу "Виляреал", а сезонът във Висшата лига започва на 14 август с мач срещу "Кристъл Палас".

Друг от английските грандове „Арсенал“ стигна само до 2:2 в първата си контрола, а съперник беше шотландският шампион „Глазгоу Рейнджърс“. На стадион „Айброкс“ Леон Балогун даде преднина на "Рейнджърс" още в 14-ата минута на мача, но в 23-ата минута новото попълнение на "артилеристите" Нуно Тавареш изравни. През второто полувреме мениджърите на двата отбора - Стивън Джерард и Микел Артета, направиха много промени в съставите си. Четвърт час преди края швейцарецът Седрик Итън вкара втори гол за "Рейнджърс" след центриране от корнер, но в 83-тата минута Нкетиа оформи крайния резултат с плътен удар с левия крак.

Първа проверка преди новия сезон направи и „Байерн“ (Мюнхен). Дебютът на Юлиан Нагелсман начело на баварците обаче не завърши по най-добрия възможен начин. Шампионите загубиха с 2:3 от “Кьолн”, а до официалния дебют на Нагелсман остават 3 седмици – двубой за Купата на Германия срещу скромния “Бремер”.