“Челси“ докосва полуфинала в ШЛ след 2:0 над „Порто“

„Челси“ направи голяма крачка към полуфиналите в Шампионската лига. Английският тим спечели с 2:0 като гост на „Порто“ в първи четвъртфиналите сблъсък между двата тима. Мачът се игра на ст. "Рамон Санчес Писхуан" в испанския град Севиля заради епидемиологичната обстановка, а "драконите" бяха домакини.

„Челси“ успя да поведе в резултата с 1:0 още след първия си удар в мача. Това стана в 32-ата минута. Тогава Жоржиньо подаде остър пас към Мейсън Маунт. Младокът се обърна с топката, правейки за смях защитника Зайду и с десния крак стреля в далечния ъгъл на вратаря Марчесин. С това попадение Маунт стана най-младия голмайстор за „Челси“ в елиминациите на Шампионската лига - на 22 години и 87 дни.

В 84-ата минута „Челси“ можеше да направи още по-голяма крачка към полуфиналите. Резервата Пулишич стреля, но топката се отби в гредата.

Минута по-късно англичаните все пак реализираха второ попадение. След дълъг пас Хесус Корона сбърка и не успя да овладее топката. Това позволи на Бен Чилуел да открадне кълбото, да напредне с него, да преодолее вратаря Марчесин и на празна врата не сбърка за 2:0.