Голове на младоците Тами Ейбрахам и Кристиан Пулишич позволиха на Челси да надиграе Кристъл Палас с 2:0 у дома в двубой от 12-и кръг на Премиършип. “Сините” записаха шеста поредна победа в първенството и се изкачиха на второ място в класирането.

Челси доминираше в мача, като през първото полувреме “орлите” не нанесоха нито един удар, дори и неточен. Домакините успяха да разпечатат вратата на Палас в 52-ата минута, а автор на гола стана Ейбрахам. След това попадение “сините” заиграха по-освободено и логично стигнаха до втори гол – Пулишич се разписа с глава след блокиран изстрел на Миши Батшуай. На Челси им се наложи да се потрудят сериозно, за да пробият наситената отбрана на съперника си, но в крайна сметка се справиха със задачата си. Тимът на Франк Лампард е втори в класирането преди утрешното дерби между Ливърпул и Манчестър Сити на “Анфийлд”. Пулишич вече има четири гола в последните си три мача, а днешният е първият му на “Стамфорд Бридж”. Ейбрахам пък се разписа за 10-и път и се изравни с Джейми Варди от Лестър начело в класирането при голмайсторите.

По темата: Челси