Чехкиня стигна първия си 1/4-финал на сингъл в Париж

Чехкинята Барбора Крейчикова се класира за първия си четвъртфинал на сингъл на турнир от "Големия шлем". В мач от четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция Крейчикова се наложи над американката Слоун Стивънс с 6:2, 6:0 за едва 70 минути игра.

25-годишната Крейчикова, която преди дни в Страсбург спечели първата си титла индивидуално от турнири на WTA, имаше смазващо превъзходство във всички компоненти от играта. Чехкинята започна мача с пробив още в първия гейм, след което направи такъв и в петия, за да поведе с 4:1 и да затвори първия сет с 6:2. Във втория сет превъзходството на Крейчикова над Стивънс, двукратна победителка в "Големия шлем" и бивша финалистка в Париж, беше още по-сериозно, като непоставената чехкиня не даде и гейм на съперничката си.

За място на полуфиналите Крейчикова ще играе с победителката от мача между американката Коко Гоф и тунизийката Онс Жабер.

Любопитно е да се отбележи, че Крейчикова достигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос" както на двойки при жените, така и на смесени двойки.

Вчера пък лидерката в световната ранглиста Серена Уилямс се прости с мечтата си за 24-а титла на сингъл в „Големия шлем“, след като загуби с 3:6, 5:7 от Елена Рибакина (Казахстан) в мач от четвъртия кръг в Париж. Трикратната шампионка Уилямс, която не е печелила голям трофей от 2017 г. насам и е на един успех от рекорда на Маргарет Корт, даде всичко от себе си и на моменти бе близо да обърне нещата в своя полза.

На 1/4-финалите Рибакина ще се изправи срещу Анастасия Павлюченкова от Русия, която победи Виктория Азаренка (Беларус) с 5:7, 6:3, 6:2.