Чехия изхвърли олимпийските шампиони на Евроволей 2021

Ясни са всички четвъртфинални двойки

Чехия изхвърли Франция от Европейското първенство по волейбол за мъже.

Домакините изненадващо отстраниха олимпийския шампион след 3:0 гейма в Острава (25:22, 25:19, 34:32).

Чехите се смятаха за абсолютен аутсайдер, но под бурната домакинска публика и с мисълта, че няма какво да губят, изиграха един от най-великите мачове в историята си.

Последният гейм бе истинска класика, като в него Чехия, която загуби от България в груповата фаза, изпусна цели осем геймбола, но в крайна сметка успя го затвори.

Жан Хадрава бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а Жеан Патри реализира 20 точки за Франция.

Така чехите се класираха за четвъртфиналите, където ще играят със силния тим на Словения.

Словенците не допуснаха изненада и победиха Хърватия в осминафиналите с 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:12).