Българският национален тим по волейбол за жени загуби от Сърбия с 1:3 гейма (25:16, 21:25, 20:25, 16:25) във втория си мач от група А на европейското първенство.

Това е второ поредно поражение за родния състав, който остава на дъното във временното класиране заедно с Финландия, чийто тим също е с две поражения от два мача. В първата си среща националките отстъпиха изненадващо на Франция с 2:3 гейма.

Сърбия пък излиза начело в подреждането в група А с две победи, колкото има и Турция. Съставите на Гърция и Франция към момента са с актив 1 победа и 1 загуба.

Точно туркините са следващият противник на България, като двубоят срещу домакините в Анкара е от 19.30 часа. Груповата фаза на европейското първенство за жени се провежда в четири държави - Турция, Унгария, Словакия и Полша. Четвъртфиналите ще са в Турция и Полша, а полуфиналите и финалът ще се играят единствено на турска земя.

Волейболистките ни започнаха страхотно срещу европейския и световен шампион и взеха първата част с 25:16 точки. Атаката на състава, воден от селекционера Иван Петков работеше безотказно и България поведе с 12:4 и 17:10, след което нямаше проблеми да вземе аванс от 1:0 гейма след 25:16 точки.

Сръбкините обаче се мобилизираха и демонстрираха класата си, печелейки следващите три гейма. Съперникът ни дръпна с 16:11 във втората част и макар националките да намалиха до 20:22, Сърбия изравни резултата в геймовете след 25:21 точки. Ситуацията се повтори и в третия гейм, когато сръбкините поеха водачеството и не го изпуснаха до крайното 25:20, за да дръпнат с 2:1. България не успя да се противопостави на настоящия еврошампион и в четвъртата част, като само за 21 минути загуби с 16:25 точки и така записа втора загуба на Евро 2019.

Нася Димитрова с 18 точки бе най-резултатна за националния ни тим, а Гергана Димитрова се отличи с 10 точки. Бранкица Михайлович отбеляза 24 точки за Сърбия.

Съставът на на България срещу Сърбия: Лора Китипова, Елица Василева, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова, Жана Тодорова - либеро (Петя Баракова, Мария Каракашева, Александра Миланова).