България обърна Северна Ирландия с два гола на Неделев

България победи Северна Ирландия с 2:1 в мач от група „С“ на световните квалификации в зона Европа.

„Лъвовете“ изоставаха на почивката с 0:1 с гол на Конър Уошингтън в 38-ата минута, но с много силно второ полувреме обърнаха резултата. Това се случи благодарение на две прекрасни изпълнения на Тодор Неделев с левия крак в 52-ата и 63-ата минути и по този начин записаха втората си победа в своята квалификационна група. С ценния успех възпитаниците на Ясен Петров изпревариха днешния си съперник и вече се намират на трето място в групата си с 8 точки от 7 мача.

Интересното бе, че Ясен Петров започва с две двойки близнаци сред титулярите. На вратата застана Иван Караджов, в защита пред него бяха Иван Турицов, братята Петко и Андреа Христови и Димитър Велковски. В халфовата линия - Ивайло Чочев, Тодор Неделев и другата двойка близнаци - Радослав и Борислав Цоневи. В атака пък действаха Кирил Десподов и Атанас Илиев.

Минути преди началото на срещата на трибуните пристигна и президентът Румен Радев заедно със сина си. Държавният глава не седна в ложите на стадион "Васил Левски", а сред хората в сектор "А".

Въпреки студа и късния час пък на стадиона имаше агитка, която подкрепяше националите от начало до край, което остави добри чувства у играчите.