България не успя да се противопостави на Полша

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа шесто поражение във Волейболната лига на нациите в Римини (Италия). Воденият от Силвано Пранди тим отстъпи на световния шампион Полша с 0:3 (19:25, 15:25, 12:25) в седмия си мач от надпреварата.

Така "лъвовете" остават на 14-а позиция с 5 точки (1 победа, 6 загуби), "дружина полска" е лидер в класирането с 18 точки (6 успеха, 1 загуба).

Селекционерът Силвано Пранди използва по-голямата част от играчите си за двубоя с "червено-белите".

Георги Сеганов изведе България с капитанската лента за първи път в своята кариера. Цветан Соколов не бе на линия заради възпален нерв на гърба, но се очаква да бъде в игра срещу Бразилия и Нидерландия. Гордан Люцканов пък направи своя дебют в официален мач.

Родните национали поведоха в началото, след което играта продължи равностойно. Поляците успяха да вземат нещата в свои ръце, и в крайна сметка след средата на частта удържа темпото. В ключовите моменти преимуществото на поляците бе на елемента начален удар, който реши развоя на гейма, въпреки опитите на "лъвовете" да настигнат съперника.

Втората част стартира силно за "червено-белите", които вкараха в действие блокадата си. Атаката също свърши своята работа - разликата нарастна, като положението се запази до края.

В началото на третия гейм Светослав Станков замени Георги Сеганов, а Денис Карягин - Радослав Парапунов. Ситуацията се разви идентично на втората част - стабилна преднина, която остана през цялото време. Въпреки предприетите промени в състава, родните състезатели не можаха да намерят ритъма си. "Дружина полска" не остави особени шансове на "трикольорите" и затвори чисто срещата.

Утре (10 юни) България се изправя срещу Бразилия в 19:00 ч.