България изпадна в група

България изпадна в група "С" на Лигата на нациите

Националите изпращат календарната година без победа в официален мач

България завърши наравно 0:0 срещу Република Ирландия в Дъблин, но успя да се спаси от изпадане.

Нашите момчета се нуждаеха от задължителен успех, за да запазят мястото си във втората по сила Лига "В" в турнира Лига на нациите. Равенството означава, че България завършва на последното място в група с Уелс, Финландия и Ирландия. Така след три години ще играем в третата по сила Лига "С".

За шест двубоя България спечели само две точки, дошли след две равенства срещу Иралндия. 1:1 в София и 0:0 тази вечер в Дъблин.

Двата отбора изиграха изключително слаб и скучен мач, който едва ли ще се запомни с нещо от феновете.

Бъглария изпраща календарната година без победа в официален мач, като през 2020-а бихме единствено Гибралтар с 3:0 в контрола. За последните си 18 официални мача родният тим записа само един успех.

В голяма част от първото полувреме България стоеше по-добре на терена, но националите ни не намираха път през ирландската отбрана.

Единственият по-интересен момент дойде в 27-ата минута, когато Димитър Илиев пресече пас между бранителите на Ейре, напредна и опита удар, който обаче рикошира и не представляваше трудност за вратаря.

Единственият случай, в който Мартин Луков трябваше да се намесва бе в 45-ата минута, когато центриране на Брейди премина покрай всички играчи и тупна коварно пред стража, но той се справи.

Втората част започна по-активно и агресивно за домакините, които успяха да достигнат до две чудесни положение.Първо Джеймс Колинс засече центриране, но ударът му мина встрани от вратата. Минута по-късно Ронан Къртис се оказа фронтално срещу Мартин Луков, но прати опката високо над вратата.

Първият чист шанс за България дойде в 65-ата минута. След корнер топката попадна в Кристиан Димитров, който бе на метри от вратата. Бранителят опита удар, но ирландският капитан Шейн Дъфи успя дя избие топката.

Минута по-късно ирландците Роби Брейди отправи страхотен удар, който се отби от напречната греда. Това беше и всичко по любопитно в този мач.