Буря закри футболния сезон в Първа лига
2

ЦСКА би "Берое", "Лудогорец" падна на "Васил Левски"

Сезонът в Топ 6 на Първа лига завърши, предлагайки много емоции на феновете. И трите двубоя се играха по едно и също време, за да бъде спазен феърплея.

На стадион "Българска армия" ЦСКА победи "Берое" с 2:0. И двете попадения за "червените" бяха дело на португалеца Тиаго, който първо откри резултата в 4-ата минута, а отново той удвои три минути след почивката. Любопитното е, че в 82-рата минута реферът Владимир Вълков временно прекрати срещата заради изсипал се град при буря в София.

Само на няколко метра - на стадион "Васил Левски" също имаше проблеми заради лошото време на мача между ЦСКА 1948 и шампиона "Лудогорец". Светкавица спря осветлението на стадиона, но срещата все пак се доигра. Гостите от Разград играха предимно с резерви, а домакините се възползваха от това и взеха победа с 3:1.

В последния мач от кръга "Арда" и "Локомотив" (Пд) направиха истинско голово шоу и завършиха 3:3.

Така в крайното класиране "Лудогорец" завърши на върха с 64 точки, втори е "Локомотив" (Пд) с 52 точки и ЦСКА с 50.

Четвъртият "Арда" ще играе евробараж, ЦСКА 1948 завърши на пето място, а "Берое" остана на шесто.