Буфон с рекорд при победа на

Буфон с рекорд при победа на "Ювентус"

Роналдо вкара за сефте от фаул

"Ювентус" не остави никакъв шанс на "Торино" в градското дерби и го победи с 4:1 в мач, който се превърна в рекорден за легендата Джанлуиджи Буфон.

42-годишният вратар вече има 648 срещи в Серия А и изпревари Паоло Малдини от "Милан". Това се случи почти 25 години след дебюта на Буфон в професионалния футбол с екипа на "Парма" и 19 след първия си договор с "Ювентус". Мач №400 във всички турнира с екипа на "Старата госпожа" пък изигра Леонадро Бонучи.

Мачът от 30-ия кръг започна ударно за шампионите. Още в 3-ата минута Пауло Дибала откри резултата след подаване на Хуан Куардадо. В 29-ата се разписа и самият колумбиец, който получи топката от Роналдо, преодоля играч на съперника и я прати във вратата. В петата минута на добавеното време Матайс де Лихт игра с ръка в наказателното поле и Андреас Белоти беше точен от дузпа за Торино. Положението беше прегледано с ВАР.

В 61-ата минута Роналдо направи 3:1 с първия си гол от фаул, откакто се присъедини към "Ювентус". Той успя след две години и 43 опита. В 87-ата мин. резултатът стана 4:1 след като Кофи Джиджи от "Торино" си отбеляза автогол.

Със спечелените три точки лидерът вече има 8 повече от втория "Лацио", който по-късно днес приема "Милан".