Бронзовата Евелина Николова скочи до №3 в света

Бронзовата медалистка в борбата от олимпиадата в Токио 2020 Евелина Николова направи скок със 7 места в световната ранглиста. След игрите българката се изкачи в подреждането на категория до 57 кг на международната федерация и вече е под №3, съобщи Boec.bg. Николова не си даде голяма почивка след олимпиадата заради предстоящото световно първенство през месец октомври.

Ранглистите бяха пренаредени според представянето на борците на игрите и това помогна на още няколко родни спортисти да прогресират. Огромен скок нагоре в класацията на световната централа пък направи другата ни медалистка от Токио - Тайбе Юсеин.

Българката се придвижи с 25 места в категория до 62 килограма и зае 6-ата позиция. Юсеин бе изпаднала до 31-вото място, след като пропусна близо година заради тежката контузия в коляното. След игрите обаче Тайбе реши да си вземе по-голяма почивка и няма да участва в шампионата на планетата.

При мъжете пък националът Георги Вангелов също прогресира в световната ранглиста. 28-годишният национал бе единственият български борец в свободния стил, който участва на олимпийските игри в Токио, и остана на косъм от бронзовия медал. Това му помогна да се изкачи със 17 места в класирането и вече заема 8-ата позиция.

На предстоящото световно в Осло през октомври европейският шампион за кадети ще може да вземе реванш от Нурислам Санаев (Каз), който го победи в малкия финал в Токио.