Националите на Бразилия успяха да се реваншират на феновете за загубата с 0:1 от Аржентина в контрола преди 4 дни. Играчите на селекционера Тите спечелиха убедително с 3:0 контролата си срещу Южна Корея, която се игра в Абу Даби.

5-кратните световни шампиони не оставиха съмнения в превъзходството си и откриха резултата още в деветата минута след гол на Лукас Пакета. В 36-ата пък Филипе Коутиньо на практика реши всичко с директно попадения от пряк-свободен удар. През второто полувреме на терена се появи голаджията на „Ливърпул“ Роберто Фирмино на мястото на пакета, но не успя да се разпише. Това обаче направи Данило, който оформи крайния резултат в 60-ата минута. „Беше полезна проверка срещу нелош съперник. Исках да изпробвам различни варианти в атака и съм доволен, че се получи. В тези двубоя резултатът не е важен, но победата си е победа“, сподели след двубоя селекционерът на Бразилия Тите.