Бразилия с успех на старта на Копа Америка

Бразилия постигна класически успех с 3:0 над Боливия на откриването на Копа Америка 2019.

Домакините на турнира трябваше да чакат втората част, за да запишат три точки и да оглавят класирането в група А.

Филипе Коутиньо даде добра преднина на своя тим с две попадения в рамките на три минути. Той откри резултата в 50-ата минута от дузпа, а в 53-ата вкара и втория си гол. Класическото 3:0 оформи резервата Евертон в 85-ата минута.

Селекцията на Тите няма загуба вече 11 поредни мача, като за последно допусна поражение от Белгия на световното първенство миналата година. В същото време пък Боливия записа 8-и пореден мач без успех.

Големият отсъстващ за домакините бе Неймар, който няколко дни преди старта на състезанието се контузи. В негово отсъствие атаката на Бразилия поведоха Роберто Фирмино, Ричарлисон и Давид Нерес.