Бразилия изригна с 5:0 на Копа Америка, класира се за 1/4-финалите

Домакинът Бразилия размаза Перу с 5:0 в директния мач за първото място в Група А на Копа Америка 2019 и се класира за 1/4-финалите на турнира. „Инките“ пък ще трябва да чакат развитието в останалите групи, за да разберат дали ще продължат напред като един от двата най-добри трети тима.

"Селесао" контролираше събитията на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло и поведе с гол на халфа на “Реал” (Мадрид) Каземиро (12) след серия от рикошети. Скоро след това една от звездите на “Ливърпул” Роберто Фирмино (19) удвои аванса на домакините. Футболистите на Тите продължиха да правят каквото си искат на терена и Евертон (32) направи разликата класическа още пред почивката след асистенция на Филипе Коутиньо. През втората част Дани Алвеш (53) вкара за 4:0 след подаване на Фирмино, а в самия край влезлият като резерва Вилиан (90) оформи финалния резултат. Домакините пропуснаха и дузпа в добавеното време, като Габриел Жезус не успя да вкара от бялата точка.

В другия мач от групата Венецуела срази Боливия с 3:1 в Бело Оризонте и завърши на втора позиция, също класирайки за 1/4-финалите на Копа Америка. Дарвин Мачис (2) рано даде аванс на венецуелците след асистенция на Роналд Ернандес и това се оказа единственото попадение за първата част. След почивката отново Дарвин Мачис (55) бе точен, удвоявайки преднината на водения от Рафаел Дудамел тим. Боливия върна едно попадение чрез Леонел Юстиниано (82) след подаване на Диего Беярано, но влезлият като резерва Джоузеф Мартинес (86) сложи точка на спора и прати съперника у дома още след груповата фаза.