Бразилец донесе победа на „Манчестър Сити“

Габриел Жезус отново се превърна в големия герой за “Манчестър Сити”. Той вкара два гола за победата на “гражданите“ над „Евертън” с 2:1 на "Етихад".

Бразилецът вече има осем попадения в първенството и е на два зад Серхио Агуеро, който този път бе оставен като резерва от Пеп Гуардиола. Жезус наниза осем гола в последните си осем мача, като този път приносът му бе особено важен. Победата е трета поредна домакинска за “Сити“ и ги приближава отново на една точка зад втория “Лестър”. “Евертън” записа първо поражение под ръководството на Карло Анчелоти и остава десети с 25 точки. “Карамелите" изостанаха с 0:2 и можеше да стигнат до равенство, но пропуснаха заключителните си възможности.

Нападателят Хари Кейн пък ще прекара известно време извън състава на “Тотнъм”, след като получи разтежение на сухожилие при загубата на "шпорите" с 0:1 от “Саутхамптън”. Кейн напусна терена с контузия през второто полувреме.

"Това никога не е приятна новина. Дали има разкъсване? Дали е малко? Дали е просто спазъм? В момента не мога да ви кажа", каза Моуриньо след края на двубоя срещу "светците". "Хари не е машина. И той има нужда от почивка", добави португалецът.