"Ботев" взе дербито на Северозапада

"Ботев" (Вр) пречупи с 2:0 "Монтана" в дербито на Северозападна България. Головете за домакините вкараха Димитър Буров  (45) и Дани Генов (59) за радост на феновете под Околчица.

Първите минути минаха при доминация на монтанчани. В 6-ата минута Янко Ангелов отправи мощен шут към вратата на Красимир Костов, но стражът отрази и опази вратата си от ранно попадение.

В 43-ата Тони Тасев направи страхотен пробив за гостите отдясно и подаде, но мощният удар на съотборника му попадна в лицето на Вихрен Узунов. Отскочилата топка отиде в Балджийски, но шутът му попадна в гредата.

В добавеното време на първото полувреме последва страхотно центриране на Том за врачани отдясно, а Буров от въздуха елегантно прати топката във вратата на "Монтана" за 1:0. Това бе и първото попадение в елита за юношата на Славия.

В 58-ата минута врачани удвоиха преднината си. Петър Атанасов напредна по десния фланг и с външен фалц подаде към голмайстора Даниел Генов, който с мощен шут прониза за втори път Макенджиев. Това бе петото попадение за сезона на Генов, с което изравни постижението си за най-резултатен шампионат.