"Ботев" (Враца) заби шамар на "Лудогорец"

Шампионите падат 1:3, изгониха Дяков

"Ботев" (Враца) заби звучен шамар на шампиона "Лудогорец", след като го удари с 3:1 у дома в мач от първия кръг на efbet Лига за сезон 2020/21.

Това е първа победа на врачани над "орлите" в историята, а тя дойде след попадения на Валери Домовчийски (43), Дание Генов (47) и Петър Атанасов (83). В добавеното време Каули (90+3-дузпа) оформи крайния резултат с почетен гол за гостите.

Сред титулярите на гостите бе най-новото попълнение Бърнард Текпетей, който бе привлечен от "Шалке 04". В отсъствието на Клаудиу Кешерю атаката водеше Якуб Швиерчок, но след изгонването на Светослав Дяков в 33-ата минута заради втори жълт и червен картон полякът бе заменен в 42-рата минута от Баджи.