„Ботев“ (Враца) взе дербито на Северозапада

„Ботев“ (Враца) победи с 2:0 „Монтана“ в първия мач от седмия кръг на Еfbet Лига. Играчите на Антони Здравков спечелиха дербито на Северозапада с по едно попадение във всяко полувреме.

След равностойно първо полувреме домакините стигнаха до откриване на резултата в самия край на първата част. След отлично центриране отдясно от страна на Том, Димитър Буров засече кълбото от малък ъгъл и го вкара във вратата на Благой Макенджиев.

В 58-ата минута „Ботев“ (Враца) удвои преднината си. Петър Атанасов напредна в полето на „Монтана“ и намери технично Даниел Генов, който с мощен шут прониза за втори път Макенджиев.

До края на срещата двата тима имаха по няколко интересни атаки, но нито домакините успяха да стигнат до по-изразителна победа, нито гостите да се врънат в мача с попадение.

С успеха си днес „Ботев“ (Враца) събра десет точки в актива си и регистрира втора поредна победа. Срещите без поражение за врачани пък вече са три и позицията им в класирането към момента е седма. „Монтана“ от своя страна остава с две по-малко и е на девето място.