„Ботев“ (Враца) е на бараж, „Монтана“ изпада

„Ботев“ (Враца) завърши 1:1 като гост на „Монтана“ в последния мач от групата за разпределение на местата от 11-то до 14-то в елитното ни футболно първенство и спечели право да играе бараж за оставане в елита. Мачът е на 28 май срещу третия от Втора лига - “Септември“ (София).

Давид Кики даде аванс на домакините, които се нуждаеха единствено от победа, за да завършат 12-ти. Защитникът на „Монтана“ прехвърли технично вратаря на гостите в 34-ата минута, с което даде надежди на тима си. Само четири минути по-късно обаче Дориан Бабунски изравни резултата след хладнокръвно изпълнение.

В другия мач от деня „Славия“ загуби от изпадащия „Етър“ с 0:2 в мач без значение и за двата отбора. Така „белите“ завърши на 11-то място в класирането с 34 точки, „Ботев“ (Враца) е 12-ти с 30, а отборите на „Монтана“ (28) и „Етър“ (28) отпадат.