„Ботев“ (Пловдив) победи „Левски“, 42-ма задържани за масово сбиване

„Ботев“ (Пловдив) победи „Левски“ с 2:1 и отговори по най-добрия начин на налегналата клуба криза с напуснали играчи и финансови проблеми.

Два гола на Атанас Илиев сложиха край на позитивната серия на "сините" с трите им поредни победи. Мачът между два от класическите отбори във футбола ни обаче бе белязан и от грозни сцени,

След масовото сбиване между части на враждуващите фракции - Ултрас Левски и София - Запад се е наложила намеса на служителите на реда. Във връзка с извършена противообществена проява - футболно хулиганство са задържани 42 лица, , съобщи говорителят на ОДМВР - Пловдив, цитиран от Агенция "Фокус".

В самото начело на срещата Паулиньо от гостите поиска дузпа, след като изстрелът му срещна ръката на Виктор Генев. Изглеждаше, че това е точното решение, но съдията Георги Димитров не отсъди наказателен удар.

Около 12-ата минута в сектора на левскарите пламнаха сблъсъци, летяха седалки и се разменяха ритници и юмруци между свои.

В 13-ата минути Атанас Илиев откри резултата в полза на домакините.

"Ботев" нанесе бързо и втори удар на терена - пак Атанас Илиев се измъкна, стреля мощно по диагонала и не даде никакъв шанс на Николай Михайлов.

Борислав Цонев спечели дузпа за „Левски“ и я реализира в 27-ата минута.

В края на полувремето „Левски“ натисна и изглеждаше, че ще стигне до изравняване. Такова обаче не дойде и през цялата втора част, като гостите създадоха твърде малко пред вратата на Аргилашки. Един удар на Найджър Робърта с глава след корнер бе сериозната опасност, която ще се запомни.

„Ботев“ събра 8 точки с победата, като взима и глътка въздух. „Левски“ остава с 10 и преглъща разочарование, след като в три поредни кръга печелеше мачовете си.

„Сините“ имат само три победи в 14-те си последни визити на „Ботев“, при вече цели осем поражения.