“Ботев“ (Пд) спря „Черно море“ в Коматево

„Черно море“ и „Ботев“ (Пловдив) завършиха при 1:1 в двубой от 30-ия кръг на Първа лига, игран на базата на "канарчетата" в Коматево.

Домакините стартираха страхотно и в 17-ата минута бяха на сантиметри от гола, но Филип Филипов уцели напречната греда. Десет по-късно Стефан Велев пропусна чудесна възможност за „Черно море“, а гостите поведоха в края на първата част с гол с глава на Стефан Станчев след центриране от корнер на Илиан Илиев-младши.

Втората част започна вяло и в началните й минути липсваха опасни положения. Това се промени в 69-ата минута, в която Атанас Илиев се разписа за 1:1, а следващите 4 минути домакините пропуснаха още една сериозна възможност, като техен гол беше отменен заради засада.

С равенството „Черно море“ остана на седмото място, на 5 точки и с мач повече от „Левски“, който играе тази вечер с „Царско село“. „Ботев“ пък е последен в четворката за Лига Европа със седмия си пореден мач без победа.