3 от елитните отбори в Първа лига стартираха със зимните контроли.

“Ботев” (Пловдив) беше безкомпромисен и победи лесно с 6:0 съгражданите си от “Марица” в спаринг на базата в Коматево. Участие в мача не взеха Тодор Неделев, Антонио Вутов и Димитър Пиргов, които получиха почивка от треньора Ферарио Спасов. Сред титулярите за “канарчетата” попаднаха младоците Станислав Работов, Бисер Бонев, Станислав Шопов и Никола Илиев, а последният бе гледан на живо от пратеници на “Аякс”.

С изразителен успех се поздрави и „Етър“, който надделя над „Струмска слава“ с 4:1. С контролата бе сложен край на едноседмичния лагер в Сандански. Треньорът Петко Петков пусна в игра 20 футболисти, като не използва само контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов. Головете за търновци бяха дело на юношата Стелиян Добрев (2), Ерол Дост и Алексадър Дюлгеров, а неприятна новина бе контузията на Христофор Хубчев.

Победата обаче се изплъзна на „Черно море“, който в дебютния си за годината мач стигна само до 1:1с „Черноморец“ (Балчик). Двубият се игра на стадион „Тича“ пред около 200 зрители. Голът за „моряците“ бе дело на младока Велислав Василев след асистенция на Мартин Минчев.