„Ботев“ (Пд) и ЦСКА оставиха развръзката за реванша

„Ботев“ (Пловдив) и ЦСКА завършиха 0:0 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България и така оставиха всичко да се реши в реванша след две седмици.

Двубойт бе повторение на миналогодишната схватка между двата тима именно в тази фаза от надпреварата. Тогава краен победител излезе пловдивският тим, който след това загуби финалната среща срещу „Локомотив“ (Пловдив).

Сега и в двете 11-ки се завърнаха ключови футболисти, които пропуснаха шампионатните срещи през уикенда. В тази на гостите място намира Евандро, а също така и Пламен Гълъбов. Сред титулярите на „Ботев“ отново бе капитанът Лъчезар Балтанов, който не започна преди няколко дни срещу „Ботев“ (Враца).

В двата тима показаха равностойна игра през първото полувреме, но голове така и не паднаха. След почивката „червените“ бяха далеч по-активните, а най-чистото положение пропиля Али Соу в 77-ата минута.

В самия край на мача Филип Филипов от „Ботев“ получи втори жълт и червен картон и трябваше да напусне терена. Той ще пропусне и следващия мач на „канарчетата“.