Президентът на Международната федерация по волейбол (FIVB) Ари Граса пристигна във Варна, където се провеждат мачовете от група „D“ на световното първенство за мъже.

Той е придружаван от съпругата си и ще наблюдава двубоите на нашите до края на първата фаза от шампионата на 19 септември. После Граса се отправя за Италия, където ще се играят и финалите.

Момчетата на Пламен Константинов излизат тази вече срещу аутсайдера в групата Пуерто Рико. Нашите се нуждаят от задължителна победа след загубата с 1:3 от азиатския шампион Иран, срещу когото направиха много грешки и не бяха убедителни на сервис.

В мача с Иран травма получи Тодор Скримов и участието му довечера ще бъде под въпрос до последно.

По темата: Волейбол