„Борусия“ (Дортмунд) разгроми „Вердер“

„Борусия“ (Дортмунд) победи Вердер с 4:1 като домакин в мач от германската Бундеслига. Изненадващо гостите поведоха чрез Рашица в 14-ата минута. Футболистите на Борусия обаче вкараха три гола до края на полувремето. Рейна изравни, а Холанд отбеляза две попадения. Крайното 4:1 оформи Хумелс в 87-ата минута. Така Борусия (Дортмунд) вече е на пето място с изоставане от четири точки от зона Шампионска лига.

Междувременно Ханзи Флик официално обяви решението си да напусне "Байерн" (Мюнхен) след края на сезона. Той иска договорът му да бъде прекратен, като отказа да се обоснове за избора си. Не е тайна обаче, че специалистът е в обтегнати отношения със спортния директор Хасан Салихамиджич, като се оплаква от липсата на качествена селекция.

56-годишният специалист пое баварците през ноември 2019 г. и пренаписа историята, спечелвайки цели шест трофея с тима. Вече се спрягат и две имена за вакантната позиция. Става въпрос за младия специалист Юлиан Нагелсман, който в момента води „Лайпциг“, както и за бившия треньор на Ювентус Масимилиано Алегри, който е безработен от почти две години.

Текст на снимка: „Борусия“ (Дортмунд) запази шансове за участие в Шампионската лига. Снимка БГНЕС