„Борусия“ (Д) сложи край на серията на „Херта“

„Борусия“ (Дортмунд) постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на „Херта“ (Берлин) в късната среща от програма на 30-ия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Емре Джан в 57-ата минута. По този начин "жълто-черните" прекъснаха серията на столичани от шест мача без поражение, четири от които бяха след паузата в първенството.

В 83-ата минута футболистите на Дортмунд претендираха за дузпа за игра с ръка на Дедрик Боята, но такава не беше отсъдена.

„Борусия“ (Дортмунд) остава втори в класирането с 63 точки или със седем по-малко от лидера „Байерн“ (Мюнхен). „Херта“ пък е девети с 38 пункта в своя актив.