„Борусия“ (Д) се развихри срещу „Падерборн“

„Борусия“ (Дортмунд) победи като гост „Падерборн“ с 6:1 в мач от 29-ия кръг на германското футболно първенство.

След нулево първо полувреме Торган Азар откри резултата в полза на гостите от Дортмунд в 54-ата минута.

Само 3 минути по-късно Джейдън Санчо, който за първи път след рестарта на първенството започна като титуляр, удвои аванса на „Борусия“.

В 72-ата минута Уве Хюнемайер върна шансовете на домакините след точно изпълнена дузпа.

В 74-ата минута обаче Джейдън Санчо отбеляза третия гол за „Борусия“. Четвъртото попадение бе на Ашфар Хакими в 85-ата минута.

В самия край на мача паднаха нови два гола. В 89-ата минута Шмелцер направи резултата 5:1, а 60 секунди по късно Санчо оформи своя хеттрик.

В другия мач от кръга „Борусия“ (Мьонхенгладбах) побуди „Унион“ (Берлин) с 4:1.