Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Калейн събра 76,500 точки, като единствено сериозна грешка в изпълнението с лента може би й попречи да спечели титлата. Тя има оценки 20,950 на обръч, 20,200 на топка, 19,700 на бухалки, 15,650 на лента.

Другата българка Невяна Владинова се класира пета в многобоя със 73,950 точки (18,550 на обръч, 18,000 на топка, 19,750 на бухалки, 17,650 на лента). Калейн и Владинова ще играят на всичките четири финала в неделя.

Вчера те си осигуриха място сред финалистките на обръч и топка, а днес и двете се класираха за финалите на бухалки и лента. На бухалки Владинова влиза с втора по сила оценка, а Калейн с трета, а на лента Владинова има втора оценка, а Калейн осма, след като по време на изпълненията си имаше възел на лентата и се наложи да вземе резервен уред.

Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова със 78,100 точки, а бронзовото отличие спечели сънародничката й Анастасия Гузенкова със 75,500 точки. Четвърта се нареди Кристина Погранична (Украйна) със 74,900 точки, а шеста е Влада Николченко (Украйна) със 73,700 точки. На Световната купа в Ташкент участват общо 39 индивидуални гимнастички. Съдия за България е Филипа Филипова.