Талантливата ни гимнастичка Боряна Калейн се представи отлично на силния международен турнир "Trofeu de Barcelona", който се провежда в каталунската столица.

Калейн спечели пет медала. Тя завоюва сребро в многобоя и добави два златни и два сребърни медала от финалите на отделните уреди в Испания.

Националката водеше в многобоя след първите три уреда, но допусна грешка на лента и остана на второ място. Златото спечели примата на Украйна Влада Николченко. Във финалите на уредите Боряна Калейн взе злато на обръч и топка и сребро на бухалки и лента. Съдия от България на турнира беше Филипа Филипова. От федерацията ни поздравиха Калейн за силното представяне.

Междувременно Валерия Ватова спечели контролното състезание на националния отбор (жени) по художествена гимнастика у нас. Общо 5 гимнастички взеха участие в индивидуалното контролно, което беше проведено за определяне на разширен състав.

Грацията от клуб "Тракия" (Пловдив) надделя в многобоя, а поради лекарска забрана Йоана Николова и Катрин Цонева не взеха участие. Разширеният състав ще бъде определен от Управителния съвет на централата.