Националките Златислава Чуканова и Деница Елисеева отпаднаха в първия кръг на европейското първенство по бокс за жени в Мадрид.

В категория до 54 килограма Чуканова отстъпи с 2-3 на полякинята Наталия Рок.
След това Елисеева загуби в категория до 64 килограма с 0-5 от италианката Франческа Амато.

Еми-Мари Тодорова също отпадна още на старта на европейското първенство за жени. Боксьорката ни в категория до 48 килограма бе надиграна в първия ден на шампионата с 4-1 от туркинята Айше Гагирир.

Утре участието си започва Габриела Димитрова, която почиваше в първия кръг на категория до 51 килограма, а във втория излиза срещу украинката Тетяна Коб.

От втория кръг стартира и 69-килограмовата Мелис Йонузова, която във вторник ще се бие с Анжела Карани от Италия.

Напомняме, че само една победа дели друга българка - Станимира Петрова от медал на европейското. Жребият прати световната и двукратна континентална шампионка директно на четвъртфиналите в категория до 57 килограма.