Валери Божинов продължава да твори куриози в колоритната си футболна кариера. Нападателят на втородивизионния италиански „Пескара“ бе изгонен, още преди да е изиграл и минута за новия си клуб.

Това стана по време на гостуването на “Кротоне”, за което българинът бе оставен на резервната скамейка и трябваше да дебютира, като се появи в игра през второто полувреме. Вместо това обаче той бе изгонен от съдията още в 26-ата минута. Причината – при резултат 1:0 за домакините Божинов напсува рефера от резервната скамейка и веднага получи червен картон.

Така нападателят, който дълго време беше без отбор, ще трябва да почака още минимум 2 седмици, за да дебютира за новия си отбор. Куриозното му изгонване пък бе отбелязано от всички спортни медии на Апенините. „Той отново намери начин да напомни за себе си, дори и от Серия „Б“, написа „Гадзета дело спорт“ за проявяата на българина, който за последно носи екипа на „Ботев“ (Враца).