Божидар Краев вкара първия си гол за „Фамаликао“

„Фамаликао“ победи с 2:1 „Гимараеш“ като гост в среща от 32-рия кръг на португалския шампионат. Бившият футболист на „Левски“ Божидар Краев започна като титуляр и се оказа ключов за успеха на гостите, отбелязвайки за 1:1 в 21-вата минута.

За българина отбелязаното попадение е първо през 2021 година и първо с екипа на „Фамаликао“.

Домакините от „Гимараеш“ поведоха с ранен гол дело на Бруно Дуарте. Краев обаче възстанови равенството, а пет минути преди изтичането на редовното време Ериберто Тавареш донесе трите точки за „Фамаликао“.

Родният футболист остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен.

С победата тимът на Божидар Краев се изкачи до 10-ата позиция с актив от 37 точки, докато „Гимараеш“ е шести с 42 пункта. До края на първенството остават два кръг. За „Фамаликао“ престои домакинство на „Насионал“, а в последния кръг гостуване на „Морейрензе“.