Българският национал Божидар Краев се превърна в герой за своя „Жил Висенте” при успеха над тима му над гранда „Спортинг“ (Лисабон) в мач от 12-ия кръг на португалския шампионат.

Домакините се наложиха с 3:1, а първият гол в мача бе дело именно на Краев. В 18-ата минута Сандро Лима открадна топката от защитник на съперника и подаде към бившия футболист на „Левски”, който въпреки че се подхлъзна, успя да вкара за 1:0. Краев остана на терена през всичките 90 минути, а в средата на първото полувреме получи и жълт картон.

Това бе четвърти успех за „Жил Висенте” от началото на сезона в Португалия. Тимът на българския национал заема седмото място във временното класиране с актив от 16 точки. „Спортинг“ (Лисабон) е четвърти с 20 пункта. Лидер в класирането е „Бенфика“ с 33 точки. 22-годишният Краев премина под наем в „Жил Висенте” от датския „Мидтиланд” през това лято и вече има голове срещу „Порто“ и „Спортинг“.

По темата: Божидар Краев