Бодуров беснее при победа на „Пирин“

„Пирин“ (Благоевград) победи „Хебър“ (Пазарджик) с 2:0 при подновяването на шампионата във Втора лига и излезе еднолично начело в таблицата.

Благоевградчани стигнаха до трите точки, макар че играха с човек по-малко от 34-а минута, когато капитанът Николай Бодуров получи директен червен картон за удар без топка. Той удари с ръка играч на „Хебър“ и бе изгонен. Това го изнерви и опитният защитник на „Пирин“ потърси саморазправа с играч на съперника, като го наплю в лицето, след което го изрита в слабините и вероятно ще отнесе тежко наказание за постъпката си.

Макар и в намален състав, „Пирин“ се защитаваше умело, диктуваше събитията на терена и стигна до трите точки. Домакините поведоха в самия край на първата част с гол на Станислав Манолев. Взелият капитанската лента след изгонването на Бодуров състезател вкара с добавка, след като вратарят на „Хебър“ изби удар с глава на Преслав Йорданов.

В 84-а минута завърналният се в „Пирин“ Орлин Старокин оформи крайното 2:0. Старокин, който през есента игра в „Левски“, влезе в игра след почивката и успя да се разпише за победата.

Така „Пирин“ оглави еднолично класирането във Втора лига с 35 точки, три повече от втория „Локомотив“ (София), който има мач по-малко. „Хебър“ е пети в таблицата с 26 точки.

Първенство на България, срещи от 18-ия кръг във Втора лига:

Пирин (Благоевград) - Хебър 1918 (Пазарджик) - 2:0
голмайстори: 1:0 Станислав Манолев 45, 2:0 Орлин Старокин 84

В събота:
Добруджа 1919 (Добрич) - ОФК Созопол
Литекс Ловеч - Септември (Симитли)
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Локомотив (Горна Оряховица)
Септември (София) - Струмска слава (Радомир)

В понеделник:
Локомотив 1929 (София) - Спортист (Своге)

12. Струмска слава (Радомир) 15 4 4 7 18-25 16
13. Миньор (Перник) 15 4 2 9 14-23 14
14. Локомотив (Г. Оряховица) 15 2 5 8 12-24 11
15. Янтра 2019 (Габрово) 15 2 3 10 11-28 9
16. Нефтохимик 1962 (Бургас) 15 1 4 10 8-30 7