Бисмарк класира ЦСКА на 1/4-финал за Купата
2

Нападателят с гол и изработена дузпа при 3:1 с „Черно море“

ЦСКА се класира без проблем за 1/4-финалите на Купата на България след победа с 3:1 над „Черно море“. На стадион „Българска армия“ в герой за домакините се превърна новото попълнение Бисмарк Чарлс.

Ганаецът успя да открие резултата още в 10-ата минута, когато наказа груба грешка на вратаря Дюлгеров и вкара на празна врата. След това именно за нарушение срещу Бисмарк, на когото феновете на ЦСКА лепнаха прякора Канцлера, „армейците“ получиха дузпа. Това стана в 38-ата минута, зад топката застана Йомов, който успя да я прати в мрежата за 2:0.

През второто полувреме ЦСКА на практика реши всичко след нов гол на Йомов, който вкара след асистенция на Мазику. До края гостите успяха само да отбележат почетно попадение, дело на Даниел Димов с глава.

В другия мач "Арда" се класира напред след победа с 1:0 като гост на "Етър".