"Биковете" прободоха "Атлетико" в кървав мач

"РБ Лайпциг" си уреди среща с ПСЖ на полуфиналите след успех с 2:1

Германският „РБ Лайпциг“ се класира за пръв път в историята си на полуфинал в Шампионската лига. Храбрите „бикове“ победиха фаворита в срещата „Атлетико Мадрид“ с 2:1.

През първото полувреме на двубоя не видяхме нищо изненадващо. Германците държаха топката в 60% от времето, но това превъзходство не се изразяваше в голови положения. Все пак веднъж Халстенберг се озова на отлична позиция, но би над вратата.

„Дюшекчиите“ отговориха чрез Стефан Савич, който би с глава след корнер, но някак си до гол не се стигна. Яник Караско секунди след това изстреля снаряд към вратата на Гулачи, но унгарският страж бе на мястото си. Реално най-интересното събитие през първата част бе свирепия удар глава в глава между Стефан Савич от „Атлетико“ и Марсел Халстенберг от „РБ Лайпциг“, резултатът от който бе две разкървавени лица и доста работа за медицинските щабове.

Стената на испанците обаче рухна в 50-ата минута. Тогава „биковете“ направиха брилянтна атака, Сабитцер бе изведен отдясно и качи топката на главата на Дани Олмо. Испанецът пък майсторски я насочи във вратата на Ян Облак – 1:0 за германците. Попадението накара наставника на „Атлетико“ Диего Симеоне да пусна в игра най-скъпия си нападател – Жоао Феликс. Това даде резултат и в 70-ата минута „Атлетико“ получи дузпа за нарушение на Лукас Клостерман срещу Жоао Феликс. Зад топката застана 20-годишния португалец, който не сбърка – 1:1.

Съдбата обаче бе решила напред в турнира да продължи „РБ Лайпциг“. След бърза атака отляво Анхелиньо върна към резервата Тайлър Адамс, който стреля без да се замисли, топката рикошира в Стефан Савич и се оказа неспасяема за Ян Облак - 2:1. На полуфиналите германците ще срещнат френския първенец ПСЖ.