„Левски“ победи „Черно море“ с 5:1 като домакин в двубой от 33-ия кръг на Първа лига и вече е на 4 точки зад втория ЦСКА три мача преди края. "Моряците" нямат успех на "Герена" вече 61 години (1:0 на 26 април 1958 г.) и този път бяха далеч от това да го постигнат.

Срещата в София започна с опасност пред вратата на домакините, но Ндонгала стреля неточно с глава.

„Левски“ показа убийствена ефективност в нападение в следващите седем минути, като Станислав Костов с глава и Паулиньо след центриране на Илия Юруков направиха 2:0 с първите два точни удара за "сините". Пет минути след това „Левски“ имаше претенции за дузпа след контакт между Пламен Димов и Станислав Иванов.

"Сините" продължиха да поддържат 100% ефективност в нападение в мача и Мариани вкара за 3:0 в 31-ата минута при третия точен удар в мача след опит на Станислав Иванов да стреля към вратата.

Вратарят на гостите Георги Китанов, станал баща в деня на мача, се намеси за първи път едва в 39-ата минута при удар на Станислав Костов. До края на полувремето и Тиам имаше възможност да вкара, но от няколко метра не уцели вратата.

Секунди след подновяването на играта Станислав Костов получи от Паулиньо в наказателното поле и без проблем реализира за 4:0. В следващия половин час играта се поуспокои, а двамата треньори направиха всичките шест смени, като в игра се появиха Божинов, Райнов и Цветкович за „Левски“, и Василев, Русев и Родриго Силва за „Черно море“.

„Левски“ стигна до пети гол в 82-ата минута, когато Станислав Иванов се разписа с глава, а няколко по-късно Дани Кики вкара почетно попадение за „Черно море“ след центриране на Мартин Минчев.