Без победител в първото Ел Класико за Купата на краля

„Барселона“ и „Реал“ (Мадрид) завършиха 1:1 в първа среща от 1/2-финалите за Купата на краля, играна пред 92 008 зрители на "Камп Ноу".

Лукас Васкес даде ранна преднина на гостите с попадение в шестата минута. В 57-ата Малком изравни. Лионел Меси се появи в игра в 63-ата и показа, че е възстановен от травмата си. Тимът на Сантиаго Солари изглеждаше по-подготвен за дуела през първото полувреме, макар "синьо-червените" да удариха греда. След почивката „Барса“ игра по-силно, но не създаде достатъчно голови опасности.

Реваншът е след три седмици в испанската столица.