Без изненади в група D: Англия и Хърватия продължават напред
2

Англия и Хърватия са сигурните 1/8-финалисти от група D на Евро 2020, а Чехия също има големи шансове да продължи като един от 4-те най-добри трети отбори.

Тази вечер британците победиха с минималното 1:0 Чехия на „Уембли“, а Хърватия постигна убедителна победа над Шотландия с 3:1 на "Хемпдън Парк" в Глазгоу.

Така воденият от Гари Саутгейт тим спечели групата със 7 точки, а световните вицешампиони от Хърватия са втори с 4 т., колкото има и третият Чехия. И двата тима са с +1 голова разлика, като завършиха и 1:1 в мача помежду си. „Шахматистите“ обаче са отбелязали 4, а чехите 3 гола в трите си мача от груповата фаза.

Англичаните стигнаха до успеха срещу Чехия с попадение на Рахийм Стърлинг с глава в 12-ата минута. В 86-ата минута попадение на Джордън Хендерсън не бе зачетено заради засада на капитана на „Ливърпул“.

На 1/8-финалите Англия очаква втория от „групата на смъртта“, чиито последни мачове са утре, а в момента на тази позиция е Германия.

Двубоят между Хърватия и Шотландия бе директен спор за класиране на осминафиналите, тъй като преди него и двата тима имаха по 1 точка и заемаха последните две места в групата. С тотално превъзходство на терена „шахматистите“ доказаха, че имат място сред най-добрите. Никола Влашич откри в 17-ата минута, а малко преди края на първото полувреме Калъм Макгрегър изравни. Лука Модрич даде отново аванс на своите в 62-рата минута, а Иван Перишич оформи крайното 3:1 в 77-ата.