Без дерби на Манчестър за купата

Носителят на Купата на Англия ”Манчестър Сити” очаква „Арсенал” в полуфинала на най-стария футболен турнир в света.

Жребият отреди другият сблъсък да е „Манчестър Юнайтед” и „Челси”. Той бе изтеглен от Алън Шиърър на почивката на последния двубой от 1/4-финалите - между „Нюкасъл” и „Сити”, като дербито на Манчестър се размина. "Гражданите" спечелиха с 2:0 гостуването на "Сейнт Джеймсис Парк". Първото попадение от дузпа вкара Кевин де Бройне в 36-ата минута, който навръх 29-ия си рожден ден отбеляза гол №100 в клубната си кариера. В 68-ата се разписа и Рахийм Стърлинг.

По-рано „Юнайтед” се справи „Норич” след продължения, „Арсенал” надигра с 2:1 „Шефилд Юнайтед”, а „Челси” отстрани „Лестър” с 1:0. Полуфиналите за ФА Къп ще се играят на "Уембли" на 18 и 19 юли. Финалът е на 1 август.