Без COVID-19 в „Лудогорец“ преди мача с „Динамо“

Тестовете за COVID-19 на всички играчи на „Лудогорец“ преди евробитката в четвъртък с „Динамо“ (Брест) са негативни, съобщиха от клуба.

В понеделник хора от ръководството на клуба, футболисти, треньори и служители дадоха задължителните преди мач в евротурнирите проби, като резултатите са отрицателни и "орлите" ще могат да разчитат на пълния си потенциал за двубоя. "Лудогорец" гостува на "Динамо" (Брест) в Беларус този четвъртък (21:00 часа) в мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Преди срещата и двата тима записаха победи във вътрешното първенство. „Лудогорец“ се справи с 2:0 срещу „Берое“, а динамовци надвиха БАТЕ (Борисов) с 4:2. Мачът е от огромно значение за българския шампион, който има ултиматум от ръководството да влезе в груповата фаза на Лига Европа, а при провал може да се стигне и до треньорска рокада.

От „Лудогорец“ обявиха и програмата на тима преди двубоя. „Орлите“ заминават за Беларус в сряда в 10 чaса с чартърен полет от Варна до Минск, а след двубоя се връщат отново с чартър, но до Пловдив.