Без български финал на европейското по атлетика в зала

Без български финал ще завърши европейското първенство по лека атлетика в зала в полския град Торун.

В днешния последен ден от шампионата на полуфиналите отпаднаха и двама ни представители – Инна Ефтимова и Станислав Станков.

Ефтимова завърши седма в пресявката преди финала на 60 м с време от 7,32 сек. В сериите по-рано днес тя финишира за 7,36 сек. Най-слабото време, осигурило участие в битката за медалите, бе 7,26 сек.

Станков стана осми в полуфинала си на 60 м с препятствия, но с по-слаб резултат, отколкото в сериите вчера. На полуфинала той премина през хърделите за 7,94 сек., а в първия кръг на надпреварата бяга за 7,85 сек. За финала с най-слабо постижение се класира Коен Смет (Хол) – 7,69 сек.

Спринтьорите ни Денис Димитров и Веселин Живков отпаднаха още в сериите на 60 м. Националният шампион на закрито Димитров постигна 6,85 сек., с което се нареди на 55-о място в крайното класиране. Живков пък финишира за 6,90 сек. и е на 60-ата позиция от 63 завършили.

В първия ден от състезанието пък в квалификациите отпаднаха Тихомир Иванов (скок височина), Георги Цонов (троен скок) и Митко Ценов (1500 м).

В тяхно отсъствие днес титлата в скока на височина при мъжете спечели Максим Недосеков от Беларус, който преодоля 237 см – най-добър резултат в света за сезона. За 23-годишния атлет това е и личен, и национален рекорд.

В тройния скок титлата спечели състезаващия се за Португалия кубинец Педро Пабло Пичардо със 17,30 м.

Европейските рекордьори от Полша в щафетата на 4 по 400 м пък се оттеглиха от участие във финала заради заразен в коронавирус в отбора.